Wat begon als een relaxte vakantie in Spanje eindigde voor Mart Hoogkamer (27) in een complete levensverandering. In de podcast Kapper van de Sterren vertelt de zanger openhartig over het moment waarop hij van onbekende jongen naar BN’er ging — en hoe dat mentale impact had.
Mart was met zijn neven op vakantie in La Carihuela, waar hij spontaan ging zingen op het strand. “Binnen een paar uur ging het filmpje viraal. In Spanje én in Nederland,” zegt hij. “Ik kon niet meer normaal over straat. Ik dacht: ik word wereldberoemd.”
Hoewel hij nog een week in Spanje zou blijven, moest hij direct terug voor mediaoptredens. “Je gaat weg met een paar vrienden, en komt terug met een leven dat compleet veranderd is.”
Die plotselinge roem bracht serieuze struggles met zich mee. “Ik raakte in paniek. Iedereen riep m’n naam op straat, terwijl ik thuis gewoon Mart was. Dat klopte niet in m’n hoofd.” De zanger voelde zich mensenschuw en besloot hulp te zoeken bij psychiaters.
Zijn herstel begon pas toen hij de ruimte nam om zichzelf te herontdekken. “Dit is mijn leven. Het goed willen doen voor iedereen? Dat lukt niet altijd.”
Twee maanden na zijn doorbraak bracht hij de hit Ik Ga Zwemmen uit — en daarmee brak hij record na record. Toch bleef zijn privéleven belangrijk. In het programma Shownieuws sprak hij ook over zijn vriendin Jennifer. “Ik zou wel willen trouwen, maar zij wil eerst een tweede kindje. En nee, ze is nu niet zwanger.”
De zanger laat zien dat achter het snelle succes óók een persoonlijke zoektocht zit. En dat hij, ondanks alle gekte, zijn nuchtere ik niet is kwijtgeraakt.