Zanger Claude (21) is door het dolle heen: hij heeft zich gekwalificeerd voor de finale van het Eurovisiesongfestival 2025 in Bazel. Nederland werd als een van de eerste landen genoemd tijdens de uitslag van de eerste halve finale. Claude noemt het moment “echt insane”.
“Het was ontzettend spannend om te wachten tot Nederland genoemd werd”, zegt hij in zijn eerste reactie na de show. “Maar ze riepen mijn naam meteen bij de eerste keer dat we in beeld kwamen. Ongelooflijk.” De zanger benadrukt dat hij dit moment niet alleen heeft bereikt. “Ik heb hier maanden naartoe gewerkt, maar ook mijn hele team en de mensen op het podium. We hebben dit echt samen gedaan.”
Een speciaal compliment heeft Claude voor zijn cameraman, die hem tijdens de act constant volgt. “Het is bijna een one-taker”, legt Claude uit. “Dat betekent dat de camera me bijna non-stop volgt. We bewegen als een dans samen over het podium. Het is spannend, maar zo vet. Elke keer geef ik hem voor de show een boks: ‘We got this!’”
Claude weet nog niet wanneer hij zaterdag in actie komt tijdens de finale. Hij lootte dinsdagavond na afloop van de halve finale de categorie ‘producer’s choice’. Dat betekent dat de organisatie donderdagavond pas bepaalt op welke plek hij optreedt. Claude zit in hetzelfde bootje als onder meer Italië, Noorwegen en Zweden: ook zij wachten nog op hun definitieve startplek.
De grote finale van het Eurovisiesongfestival 2025 vindt plaats op zaterdag 17 mei in de Zwitserse stad Bazel.